Se druháky ve Znojmě

5. června 2018 jsme se vydali do Znojma – vlakem. Před školu jsme dorazili v hojném počtu, přibalili potřebnou pláštěnku (co kdyby) a vyrazili směr nádraží. Tentokrát jsme jeli společně se druhou třídou – to aby nám bylo veseleji. Vlak byl již přistaven, tak jsme nastoupili za pomoci paní učitelky, protože schody do vlaku byly fakt vysoko.

Pohodová jízda končila za půl hodinky, kdy jsme vystoupili na nádraží ve Znojmě a vyrazili za poznáním. Znojemské divadlo jsme obhlédli dobře, protože se sem také chystáme na nějaké zajímavé představení. Pak jen přechodem do parku, kde jsme se posilnili před novými zážitky. Nejprve po schodech nahoru – Znojemská věž nám dala pořádně zabrat, protože ne všichni milují schody. Dolů to bylo zajímavější, mnozí se proto pevně drželi zábradlí a vydechli si až dole na pevné zemi. No a když jsme byli nahoře, je třeba se také podívat dolů. Do Znojemského podzemí. A tam šlo do tuhého, protože tma a prostory bez oken a samá cesta někam, sem tam zapomenutý bloudící návštěvník, který již nebyl mezi živými – to tedy bylo dost hustý. Celou hodinu jsme bloudili chodbami, občas se báli, ale více smáli, protože pan průvodce byl veselá kopa a bavil nás zajímavým výkladem o historii Znojma. Když jsme vyšli na slunečnou ulici před obchodní dům Dyje, byla slyšet velká rána – to spadl strach ze všech, co se báli. A pak? Pak už jen něco dobrého a něco na hraní. Nákupy – to je přeci účel každého „výlety“ za poznáním. Než jsme stačili utratit všechny peníze, rozpršelo se a tak přeci jen pláštěnky byly vytaženy z batůžků a my se vydali na nádraží o hodinu dříve. No co, park a jeho úžasné atrakce si necháme na příští exkurzi. Ve vlaku jsme spořádali poslední zbytky svačin, prohlédli si naše nákupy a někteří i únavou usnuli. V Novosedlech pršelo hodně, byly i kaluže a tak jsme to cestou ke škole brali důkladně vodou – když už výlet, tak se vším, co k němu patří – i promočené boty a hodně zážitků.

Fotografie najdete ve složce 2. třídy.