Zdravím Vás rodiče a žáci,
vkládám zadání úkolů opět na celý týden.

STŘEDA 25.3.
Slabikář strana 84
Matematika strana 28, zelené příklady z cvičení 6 opiš a vypočítej do sešitu 513
Písanka strana 22,velké písmeno K je pro děti těžké. Zkoušejte nejprve na velký papír,poté do písanky.

ČTVRTEK 26.3.
Slabikář strana 85
Matematika-opakujte si rozklady čísel, prosím rodiče, napište dětem do sešitu 513, alespoň deset čísel do desíti. Děti budou rozkládat.
například takto:

                                   8
                               ^
                                2
Písanka strana 23

PÁTEK 27.3.
Slabikář strana 86-87, básničku k písmenku ž se nauč zpaměti. Písmeno ž vyvozujeme stejným způsobem jako předchozí písmena. Můžeme si ž malovat do krupice, modelovat z plastelíny, hledáme slova, která začínají na ž.
V tabulce na straně 87 dělejte obloučky, můžete dětem diktovat slova tímto způsobem: „V řádku sluníčko vybarvi žlutě slovo Růžena.“ Procvičte si také sloupce tímto způsobem: „Ve sloupci sýr vybarvi zeleně slovo žok“. Zeptejte se dětí, jestli rozumí významu slova. Třeba slovo „žok“ a vysvětlete dětem, co je to žok a další slova, která jim nemusí být jasná.
Matematika-Početník strana 18 sloupec 54
Písanka strana 24
V Prvouce si udělejte stranu 47, 48, 49, 50

Další úkoly budu dětem zadávat opět v úterý. Pondělí si nechte na opakování čtení, dodělání úkolů, které děti nestihly, sledujte pořad Učítelka nebo je nechte odpočinout. Doporučuji internetové cvičení na této internetové stránce www.ucebnice-online.cz

Veronika Šmatlavová