4.1.2021

Vítám vás všechny v novém roce 2021 🙂 Věřím, že tento rok bude lepší a všechno zvládneme s nadhledem, úsměvem a ještě si zajedeme na pěkný výlet 🙂 A teď – pomalý rozjezd, aby všichni nastartovali a mohli plnit dané úkoly 🙂

Český jazyk

  • zopakujte si vyjmenovaná a příbuzná slova po B, L, M
  • opět budete v sešitě psát datum zadání a plnění úkolu 🙂
  • učebnice str. 38, cv. 3 – doplň a vzorně opiš do sešitu (velký, červený A4 Český jazyk)
  • Procvičování pravopisu – str. 8 – celou stránku, budeš potřebovat pouze své znalosti a obyčejnou tužku, kterou oddělíš předložku. Zopakuj si, co je předložka a co je předpona 🙂 můžeš se podívat na předchozí videa nebo použít učebnici str. 22
  • Pro dnešní den z ČJ vše 😀

Matematika

  • i tady se pomalu rozcvičíme a začneme tím, co dělá potíže téměř všem a to jsou převody jednotek 😀
  • Početník 4 – str. 11 – poslední sloupec, doplníš požadovaná čísla, pokud nevíš, podívej se zpětně na videa nebo využij učebnici – tady si stránky najdi sám / sama 😀
  • Početník str. 12 – oba sloupce 🙂 Jen upozornění ke druhému sloupci – sčítat a odčítat můžeme pouze stejné jednotky, pokud nejsou stejné, musíme si údaje převést – většinou na menší jednotky 🙂 K pomocným výpočtům můžeš použít školní sešit (velký, červený Matematika – nezapomeň napsat datum a označení Početník, str. 12)
  • Procvič si celou násobilku, můžeš si napsat násobky jednotlivých čísel 1 – 10 (klidně opět do sešitu) 🙂
  • Pomocná videa:

Určitě dnes všechno zvládneš a zítra se tady setkáme s dalšími úkoly 🙂 Pamatuj, že je dobré plnit vše průběžně – to je každý den, aby se pak všechno neshromažďovalo a byl / byla jsi bez stresu 🙂

Hezký den 🙂

Jana 🙂