11.5.2020

Milí žáci,

je tu nový týden a nové úkoly. Pro Jč a M to bude opět testovací týden. Přijdete si pro pracovní listy dnes v pondělí nebo zítra v úterý v době od 11,00 do 12,00 hodin do školy. Nemusíte posílat rodiče, přijďte si sami.  Po telefonické domluvě si můžete přijít i v jinou, případně odpolední hodinu.    Zdenka Pecová tř. uč.

 

Český jazyk – SLOH

PS str. 24 – 25  – Nepostradatelný pomocník, popis věci

 

Vlastivěda – Lucemburkové v Čechách

PS str. 17, 18, 19, 20

Pokud jsi pozorně sledoval videa minulý týden bude to pro tebe jistě hračka.

Nebo odpovědi najdeš v učebnici na str. 33 – 36.

 

Přírodověda  – Ekosystém pole

přečti si v učebnici stranu 65

do sešitu pokračuj a doplň si názvy rostlin

  • OLEJNINY – 
  • PÍCNINY – 
  • TEXTILNÍ PLODINY – 
  • PLEVELE – 

Potom vyjdi do okolí naší obce natrhej náruč květin, přines je domů, zkus podle atlasu nebo internetu některé pojmenovat. Pak si vezmi noviny vlož 3 rostliny mezi ně, nahoru poskládej knihy a vylisuj je. Nezapomeň každý den rostliny prohlédnout a případně mokré noviny vyměnit. Vylisované rostliny (to bude tak asi za týden) nalep na tvrdý papír a napiš ke každé:

  • její název
  • kde si ji našel
  • kdy si ji utrhl

přidej i své jméno a příjmení – vpravo dolů