1.3.2021

Milí žáci,

je po prázdninách a my spolu pokračujeme v distančním vzdělávání. Všechny tentokrát chválím za zpracované domácí úkoly a přeji hodně úspěchů v další práci. Vydržte, pečlivě se připravujte ať zvládnete 5. ročník až do konce. Stále věřím, že se brzy uvidíme a nastane čas prověřování Vaší pilné domácí přípravy.  Kdy dorazí trička a mikiny Vám dám vědět prostřednictvím stránek třídy.  Z. Pecová, tř. uč.

Plán bytu: uč. str. 74 – vypracuj úkoly 1 až 5 do sešitu

úkol č. 6 narýsujete do geometrie

Někteří žáci už řešili tento úkol ve škole na konzultaci – tito žáci, udělají jen úkol č. 6 – narýsují  plánek bytu

Převádění jednotek obsahu  – učebnice str. 79

pročti si str. 79 cv. 3

Úkol: udělej do sešitu úkol str. 79   cv.  4  a  5

str. 82  cv. 47

str. 81   cv.  40 – piš jen výsledky!!

(pokud si nebudeš vědět rady podívej se na červený zápis nad cv. 40)

ČESKÝ  JAZYK

Přídavná jména – skloňování přídavných jmen

Skloňování přídavných jmen tvrdých – učebnice str. 70 – pozorně si přečti a nauč se zpaměti!!

PS str. 4

Skloňování přídavných jmen měkkých – učebnice str. 72 – pozorně si přečti a nauč se zpaměti!!

PS str. 5

SLOHOVÁ  VÝCHOVA – PS str. 22 a 23

PŘÍRODOVĚDA

Společné znaky živočichů – učebnice str. 47