23.4.2021

ČESKÝ  JAZYK – Sloh

Slohová výchova – str. 19, cv. 1 – odpovídej celou větou na úkoly a), b), c), d).

Učebnice str. 109 – prostuduj si důkladně formát dopisu – první žlutý rámeček.

Domácí úkol: Napiš mi dopis, vlož do obálky, nadepiš správně adresu a vhoď do schránky u vchodu školy. Do pátku 30.4.2021. Dopis napiš na nelinkovaný papír, dbej správné úpravy, pro rovné řádky při psaní použil podložku – „lenocha“. Adresa: Paní, Jana Zvonková, Novosedly 3, 691 82  Novosedly. Piš perem.

MATEMATIKA – GEOMETRIE

Dnes jsme si zopakovali vlastnosti čtverce a obdélníka. Pracovali jsme na těchto zadáních:

1. Narýsuj čtverec ABCD, strana a = 6 cm. (proveď Náčrtek, Konstrukci – rýsuj pečlivě a úhledně)

2. Narýsuj obdélník KLMN, strana k = 10 cm, strana l = 5 cm. (proveď Náčrtek, Konstrukci – rýsuj opět pečlivě)

Domácí úkol: Učebnice str. 110 – cv. 2 – pracuj opět do sešitu, úkol doneseš do školy ve středu 28.4.2021. (Vložíš do přistaveného boxu přede dveřmi školy.)