21.12.2022

Zase jsou tu Vánoce. Nejprve jsme vyzdobili třídu a ozdobili vánoční stromeček. Dnes bylo na nás udělat si pěkné vánoční dopoledne. Proto jsme si hned při příchodu dali pod stromeček dárky – jako od Ježíška. Pak jsme prostřeli vánoční stůl. Jako tradičně jsme rozkrojili jablíčko a každému se ukázala hvězdička pro štěstí.  Uvařili jsme si vánoční punč a pojedli vánočního cukroví, které nám připravily naše hodné maminky. Pak už byl čas na rozbalování dárků. Jé to bylo radosti….

A nastal čas Silvestra. Toník přinesl šampáňo a také nám jej hned odborně otevřel. A teď …….slavnostní přípitek a přání do nového roku hlavně zdraví a štěstí.

Pak přišla návštěva. Paní ředitelka nám přišla ukázat zajímavý pokus. Prskavka hořela i pod vodou. Zázrak nebo fyzika!?

Závěr našeho vánočního dne patřil zvyku pouštění lodiček, Všechny stále plavaly tak pěkně pospolu jako kamarádi v naší třídě. Co ještě si přát – aby nejen Vánoce, ale celý příští rok byl „šťastný a veselý“ jako dnešní dopoledne.         tř. uč. Pecová