1.10.2020

Přemýšlela jsem, jaký nadpis k tomuto článku dát. Chování dívek z naší školy zarazilo nejen mne, ale všechny dospělé pracovníky školy. Já sama jsem v této škole dvacet let a toto jsem nikdy neviděla. Proto níže fotografie a nyní něco málo k vysvětlení.

Včera, 30.9.2020 (středa), měly některé žákyně 3. třídy kázeňský problém – jen tak hodila jedna z nich do záchodové mísy celou ruličku toaletního papíru. Proč? To nedokázaly říct. A tak – protože byly dvě a nedokázaly říct, která byla hlavní aktérka, dostaly za úkol přinést každá jedenu ruličku  toaletního papíru. Vysvětlování chování a vztah ke školnímu majetku probíhalo téměř celou hodinu. Na konci vyučování nás čekalo „překvapení“. Tady je vidět vztek a úmysl. Nevím, zda zjišťovat, která z dívek (2. – 5. ročníku) se takto projevila. Co tím chtěla říct? A tak to předkládám všem s otázkou:

VYCHOVÁVÁME  SVÉ  DĚTI  SPRÁVNĚ?

Myslím, že fotografie hovoří za vše a další komentář je zbytečný. Jen dodám – všechny dívky se dnes seznámily s touto „výtvarnou instalací“ záchodové kabinky a bylo jim sděleno, že návštěva toalety během vyčovací hodiny bude omezena a dohled vykonávající pedagog bude namátkově kontrolovat dění na dívčích toaletách.

Mgr. Jana Zvonková, ř.š.