19.1.2021

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2020/21 – Střední odborná škola stravování Říčany s. r. o.           The Art of Stress Management - KCETB PD Portal               Obrázek, klipart Žák zdarma ke stažení v rozlišení 825x1280 pxKreslený školák Stock vektory, Royalty Free Kreslený školák Ilustrace | Depositphotos®

POZNÁVÁTE SE?

Tak jsme vás viděla při konzultacích nejen dnes, ale i dříve. Bavila jsem se, když někteří z vás nemohli po sobě přečíst to, co napsali. Je to motivace vše zlepšit a napravit. Máte mnoho času na řešení úkolů, můžete si „pohrát“ s jejich vypracováním a upravit čitelnost psaní.

Naštěstí jsou tací, kteří dělají radost a jejichž příprava je naprosto vynikající. Pak vidím, že mají zájem se něco dozvědět, že pochopili, že za současnou situaci škola ani pedagogové nemohou. Těmto žákům moc a moc děkuji.

Co hodnotím a jak?

• vypracované úkoly dle zadání na stránkách školy

• čitelné zápisy data, čísla stránky a cvičení

• pokud je potřeba, procvičování učiva z nabízených odkazů

• když pracujete sami a odlišnou barvou společně s rodičem či starším sourozencem opravujete chyby a dokážete je zdůvodnit

• úkoly jsou bez gumování a přepisování

• při rýsování pracujete úhledně, správně a zápisy provádíte čitelně – vždy psacím písmem

• ve Slohové výchově odpovídáte na otázky celou větou, víte, co je to věta – že má vždy sloveso a Oranžová obloha. – není věta 🙂

• při tvoření vět jste nápadití a neopisujete věty přímo z učebnice

• přinesete si na konzultaci vždy to, co je uvedeno na stránkách třídy

Vysvědčení

Ano, i distanční výuka se počítá do hodnocení vašeho prospěchu na vysvědčení. Jednotlivé úkoly vám známkuji a jak jsem vám ukazovala, hodnotím si i vaši aktivitu, jak k povinnostem přistupujete. Ano, jsou ztížené podmínky, ale mohu tento problém využít ve svůj prospěch a to i bez vztekání a nechuti. Nikdo se nikdy za vás nenaučí, nikdo vás nic nenaučí, pokud sami nebudete chtít. A něco chtít – to je polovina úspěchu. Stačí začít. Tak už můžete tušit, jaká hodnocení na vysvědčení uvidíte.

Přeji všem hodně zdaru při plnění úkolů a můžete se připojit k mému přání – co nejdříve se vrátit všichni do lavic a obnovit výuku 🙂

Zdroj obrázků: https://www.google.com