Gymnastické závody Novosedly

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se v naší škole uskutečnily gymnastické závody. Byla to pro všechny premiéra a velká událost. Především pro všechny malé gymnastky, které poctivě a s nadšením trénovaly od října v tanečně-gymnastickém kroužku.

Holčičky se kromě fyzické přípravy připravily i esteticky. Na závody přišly krásně učesané, namalované a v gymnastickém oblečení. Té správné závodní atmosféře také pomohla účast pravých sportovních rozhodčích – manželů Smíškových, bývalých gymnastů a trenérů v Drnholci, a paní učitelky Myšákové, studující tělocvik. Dále atmosféru podpořila i návštěva rodičů a dalších fandů, kteří přišli holčičky podpořit.

Závod probíhal ve dvou kategoriích. První kategorie byla děvčata 1. a 2. třídy, druhá kategorie potom děvčata 3. – 5. třídy. Závodilo se na dvou nářadích – prostná (koberec) a přeskok přes švédskou bednu u mladších a přes kozu u starších. Všem děvčatům patří obrovská pochvala! Nejen, že své natrénované sestavy zvládly zacvičit velmi dobře, ale zvládly i mnohem těžší úkol, a to poprat se s vlastní trémou. Všem ještě jednou tleskám.

Po skončení závodu následovalo počítání bodů, takže jsme mohli divákům předvést i naše tanečky, které jsme se naučili. Po kulturní vložce následovalo vyhlašování výsledků. Odměněna byla pro všechna děvčátka, protože si to zasloužila. Ale pouze tři děvčata z každé kategorie mohla postoupit do účasti na závodech v Drnholci. Z první kategorie to jsou Barborka Štyksová, Klárka Hanušková a Esterka Řešilová. Z druhé kategorie jsou to Sofie Otoupalíková, Eleonora Cassan a Kristýnka Karásková. Gratuluji a děkuji za pěkný sportovní zážitek!

Zuzana Blahová, vedoucí kroužku