Vážení rodiče,
úkoly budu vkládat každý den odpoledne, pokud bude čas budu se snažit během dopoledne. Vkládám stejná cvičení, která děláme ve škole.
Dnes se žáci testovali, těšili se do školy a povídali si s kamarády. Proto jsme stihli méně úkolů.

Děkuji za pochopení Mgr. Veronika Šmatlavová

Český jazyk
a) cvičný diktát na měkké a tvrdé souhlásky – pouze slova, bez známek (můžete si také vyzkoušet)
b) učebnice str. 85/1 – ústně jsme si vysvětlili jak znázornit hlásky ve slovech, stejně jako je to ukázané v učebnici str. 85 , žáci si zkoušeli u tabule
c) učebnice str. 85/2 – do písankového sešitu, u prvních tří slov si znázornili samohlásky a souhlásky (křížek a kolečko)

Matematika
a) cvičně jsme si vyzkoušeli násobení a dělení 2,3 – diktovala jsem příklady, žáci zapisovali do oranžového sešitu pouze výsledky
b) Příklady na tabuli:
__.3 = 21          __:2 = 5                6 . __= 18
__.2 = 16          __:3 = 7                9 . __ =27
__.2 = 10         __: 2 = 7                30 : __= 10
__.3 = 12        __ : 3 = 5                24 :__= 8
__.2 = 2         __ : 2 = 6                1 . __ = 3
__.2 = 20      __ : 3 = 3                  18 : __=6
__.3 = 27       __ : 2 = 10              15: __= 5

c) Slovní úloha – do oranžového sešitu, ústně jsme si řekli, kolik celkem sklidil ovoce.

Pan Sovák sklidil ve svém sadu 65 kg meruněk, jablek sklidil o 7 kg více.
Kolik kilogramů jablek sklidil pan Sovák?
zápis:

výpočet:

odpověď:

Prvouka
a) opakování – znovu jsme si pustili video – přírodnina, surovina, výrobek, kontrola DÚ
b) PS str. 40/1,2,3
c) u cvičení 3 – žáci použili papírové mince, které mají ve škole, můžete doma použít mince, které mají v pokladničce a tvořit různé možnosti a s úkolem si hrát

Vycházka