4.11.2020

Český jazyk

  • učebnice – str. 25 – důkladně si pročti žlutý rámeček – jak psát vě/vje
  • učebnice – str. 25 – cv. 3 – celé cvičení – jak a) tak i b) přepíšeš správně do sešitu; prosím – důkladně označ v sešitě jak stránku, tak cvičení 🙂 Piš čitelně a úhledně, psacím písmem a perem (průpiskou) modré barvy 🙂
  • samozřejmě i dnes si zopakuj další vyjmenovaná a příbuzná slova, vyzkoušej svou paměť, jestli je dokážeš přeříkat tak, jak ses je naučil/naučila v loňském roce 🙂

Matematika – geometrie

  • i dnes budeme pracovat v sešitě do geometrie a nejprve opakování 🙂 ve videu

Nyní si vezmi ostrou tužku, kružítko a pravítko – budeš rýsovat společně s videem. Kdykoliv můžeš video vrátit nebo zastavit tak, abys vše stihl/stihla správně narýsovat do sešitu. Pamatuj – při rýsování se obejdeme bez gumy na gumování 🙂

Teď trochu opakování toho, co už víme 🙂

Trochu výpočtů – přepiš do sešitu, určitě to zvládneš 🙂

A už rýsování – rýsuj podle vide do sešitu. Napiš vše, jak je ve videu – Náčrt, Konstrukci, Zápis

I teď budeš rýsovat

A pro dnešek poslední rýsování 🙂

Pro dnešek je to z geometrie vše. Věřím, že se rýsování kružnice všem podařilo a zvládli jste všechno na výbornou. Sešity odevzdáte v pondělí 9.11.2020 v obvykklé době od 10.00 do 11.00 hodin.

To si již můžete poznačit do přehledu odevzdání úkolů do školy 🙂  Zítra budeme v rýsování pokračovat. Jak jsem psala – pracujte poctivě každý den a nenechávejte si vše na poslední chvíli. Pak se stane, že některé úkoly vynecháte a je problém.

Hezký den 🙂 Jana