16.3.2020

Tak máme další týden Domácí přípravy. PROSÍM, NEPODCEŇUJTE VYPRACOVÁNÍ ÚKOLŮ.

učebnice

• nauč se zpaměti vyjmenovaná slova po S – do sešitu postupně dolepíme a vysvětlíme si význam příbuzných slov. Postup při probírání nového učiva znáš – již jsme probrali vyjmenovaná slova po B, L, M a P. Žádný nový postup není.
  • 41, cv. 2 – vyber si jedno příbuzné slovo a vytvoř větu – napiš do sešitu. Pokud nemáš sešit, použij Náhradní sešit.
  • 42, cv. 3 – vypracuj do sešitu dle zadání
  • 42, cv. 4 – pozorně si pročti a vypracuj společně s rodičem
  • 42 – pozorně pročti upozornění v rámečku – ROZLIŠUJ! A fialový rámeček.
  • 42, cv. 5 – vypracuj do sešitu.
  • 43, cv. 6 – vypracuj s rodiči
  • 43, cv. 7 – opiš do sešitu
  • 43, cv. 9 – opiš do sešitu

Procvičování pravopisu

• 25, 26 – vypracuj celé strany – společně s rodiči oprav tak, jak jsme pracovali ve škole – nejprve sám (sama), pak barevnou tužkou a zapiš poctivě počet chyb

Matematika

• 91 – Písemné sčítání trojciferných čísel – nic nového, protože jsme si vše již vysvětlili u písemného sčítání dvojciferných čísel; pokud je součet přes desítku, zapíšeš si malou jedničku k dalšímu sloupci. Hlavně si pamatuj – začínáme sčítat od jednotek a odspodu – v učebnici ukázáno. Také si přečti růžový rámeček. Zkouška u písemného sčítání se provádí záměnou sčítanců (vysvětlovali jsme si)
  • 91, cv. 2, 3, 4, 5 – vypracuj do sešitu
  • 92, cv. 6 – pozorně prostuduj, pročti, jedná se o písemné sčítání s přechodem přes desítku – viz vysvětlení
  • 93, cv. 7, 8, 9, 10 – vypracuj do sešitu.

Všechny úkoly si rozlož do jednotlivých dnů, je vhodné věnovat přípravě stejný čas jako ve škole.

V Angličtině si procvičuj slovíčka a gramatiku podle zadání z minulého týdne.

Můžeš využít k procvičování nabídky z různých internetových stránek, které nabízí zdarma přístup k pracovním listům.

Přeji poklidný čas při vypracování úkolů a těším se na viděnou ve škole 🙂

Jana Zvonková