Dobrý den 🙂

předkládám další várku učení – tentokrát si myslím, že by pro vás mohla být zábavná a zajímavá.

ÚKOLY  NA  TÝDEN  OD  23. DO  27. 3. 2020

ČESKÝ  JAZYK

Pracovní sešit – str. 40 – vypracuj celou a důkladně si procvič vyjmenovaná slova po B, L, M, P

Vypravování – napiš vypravování s vyjmenovanými slovy po P – prosím, využij všechna. Nejprve si na horní řádky napiš všechna vyjmenovaná slova, poté piš vypravování a postupně jednotlivá slova dej do rámečku. A téma – o čem psát? Třeba o tom, že se vydáš na nějakou dobrodružnou výpravu na opuštěný ostrov, co tam najdeš, budeš dělat, koho potkáš atd. atd. Už se těším, až si vypravování přečteme. Samozřejmě – obrázek jako ilustraci  🙂

A pro pilné žáky takový návrh:

Nakresli si velký strašidelný dům (opuštěný hrad, neznámý ostrov, tajuplnou jeskyni, hluboký les – fantazii se meze nekladou). Každá část obrázku bude mít otvor – nebo tajnou značku, cokoliv tě napadne, kde bude ukryt odkaz na zajímavost k tomu místu – tu napíšeš na papír, který různě vybarvíš – ale tak, aby text byl čitelný, a použiješ právě vyjmenovaná slova.

Příklad:

Nakreslila jsem si starý dům a jdu po schodech nahoru. Otevřu jedny dveře a v tu chvíli J dveře prostřihnu tak, aby se otevřely, a přilepím provázkem papír, na kterém bude třeba nakreslen pokoj s jeho tajemstvím (popíšu nábytek a jeho strašidelnou hystorii – využiji vyjmenovaná slova po B).

A tak budu pokračovat, jak budu chtít. Každý pokoj na další vyjmenovaná slova.  Je to nápad jak si ukrátit chvíli, využít zajímavosti z knih, svou fantazii a třeba si i vytvořit svou vlastní zemi  🙂  Třeba celou vystavěnou z lega – jste chytří, nápadů máte mnoho.

To je úkol nejen na tento týden – je spojen se slohem a věřím, že prožijete zajímavé chvíle, možná v sobě objevíte spisovatele  🙂

Matematika

Věřím, že jste zvládli s lehkostí sčítání trojciferných čísel (jednotky, desítky, stovky – tři čísla = trojciferná) Nyní přejdeme na sčítání s přechodem přes desítku. To jsme zvládli při sčítání dvojciferných čísel (jednotky, desítky). Je to stejné, jen přibyl jeden řád (jedno číslo). Pozorně se podívejte do učebnice na stranu 93 – můžete si připisovat malou jedničku, abyste nezapomněli přičíst k dalšímu řádu.

učebnice str. 93 – cv. 14, 15 a 16.

Anglický jazyk

opět procvičuj slovní zásobu, klidně můžeš nakreslit nějaký malý komiks, kde využiješ krátké věty v AJ.

Prvouka

Dívejte se kolem sebe, pozorujte, zajímejte se o změny ve svém okolí – myslím v přírodě – a klidně si zapisujte. Počasí nám přináší změny, na které nejsme zvyklí. A kreslete. 🙂

Už se vám po škole stýská?

Těším se na viděnou a doporučuji – využít čas ke svému prohlubování vědomostí, znalostí – k tomu můžete využít i vysílání ČT (program pro školy), různé programy na procvičování matematiky a češtiny na internetu. Ale z vlastní zkušenosti – více si zapamatuji tím, že čtu – takže určitě máte rozečtenou krásnou knihu. Vzpomeňte si, že máte zapisovat do čtenářského deníku. Sama také čtu – a je to moc príma.                                         Jana 🙂