25.9.2019
Cestovatelé – třídní hra, která nás bude provázet po celý školní rok. Hra je zaměřena motivačně, kdy žáci získávají za svou aktivitu při výuce malé samolepky. Jakmile zaplní patřičná políčka na hodnotícím archu, dostávají zvláštní úkol vztahující se k učivu. Při jeho splnění dostávají Mapu, kterou si nalepí do svého sešitu (zaveden již ve 2. třídě). Pokud chtějí ještě Samolepku s motivem cestování, mohou (nemusí) vypracovat krátký referát o místě z Mapy, které si vyberou. S referátem seznámí spolužáky. Získanou Samolepku si nalepí k mapě a pokračují v další etapě. Etap je nekonečné množství, záleží na žácích, jak budou aktivní. Co je cílem této hry? Chtít vědět víc než mám v učebnici, zajímat se o svět a své okolí, naučit se pracovat samostatně a hlavně – být zodpovědný sám za sebe. Vzdělávání je investice, kterou nikdo nevezme. A samozřejmě – udělat školu zajímavější.
Jana Zvonková
Pravidla celoroční hry Cestovatelé