11.9.2020

Máme za sebou druhý týden výuky a zde jsou postřehy, se kterými bych Vás chtěla seznámit:

• někteří žáci stále spoléhají na rodiče, že jim chystají vše do školy a odmítají nést odpovědnost za zapomenuté sešity, pomůcky či úkoly 🙁
  • pokud žák chybí ve výuce, je povinen si úkoly zjistit u svého spolužáka (to je POVINNOST žáka, nikoli zákonného zástupce)
  • úkoly píší žáci do sešitů k tomu určených, pokud tak neučiní, sami si nesou následky
  • u některých žáků jsou stále velké nedostatky v učivu 2. ročníku (násobení, dělení, sčítání a odčítání do 100), prosím o procvičování
  • vybavení pomůcek do výuky (specielně rýsování – ano, obchodní řetězce nabízejí kvalitní kružítka, ale v dětské ruce jsou těžká a nevyhovující, žáci s nimi nedokáží manipulovat)
  • prostírání ke svačině – látkový ubrousek či plastová prostírka – prosím zajistit co nejdříve
  • základní etiketa slušného chování = zdravení zaměstnanců školy – ta u velké většiny chybí
  • pořádek na svém pracovním místě – nejen na lavici, ale i u lavice, ve školní tašce (pouzdře, složkách)

Nikdo z nás netuší, zda se objeví distanční výuka, proto se snažíme probrat co nejvíc a také se tak k práci postavit. Výlety či exkurze přesouváme na příznivější dobu. Děkuji za pochopení.

V přípradě dotazů mě kontaktujte buď e-mailem nebo telefonem (adresu i číslo znáte) 🙂

Jana Zvonková