20.6.2023

Dnes se žáci 2. a 3. třídy společně vypravili na Svatý kopeček do Mikulova. Cesta vlakem uběhla rychle a náš výšlap na Svatý kopeček začal. Nejdříve jsme prošli městem až k prvním schodům, které vedou ke křížové cestě. Postupovali jsme náročným terénem vzhůru. Cestou jsme prošli celkem kolem 11 zastavení křížové cesty až na vrchol Svatého kopečku k poutnímu kostelu sv. Šebestiána a zvonici. Cestou jsme zkoumali přírodu a zaujaly nás krásné vyhlídky z výšky na město Mikulov. Po krátkém odpočinku a posilnění svačinou jsme pokračovali dál až k poslednímu zastavení křížové cesty – Božímu hrobu. Odtud naše cesta pokračovala dál po pěšině k lomu a vyhlídce na jezírko.  Ani tady nebylo naše putování u konce. Čekal nás poslední adrenalinový sestup z příkrého kopce dolů. Někteří se trochu báli, ale úspěšně jsme sestup všichni zvládli a dorazili do cíle naší cesty na náměstí v Mikulově. Pak už následovaly jen nákupy, zmrzlina a cesta vlakem domů. Počasí nám přálo a výlet se vydařil.