23.6.2021

22.6.2021 jsme absolvovali druhou exkurzi, tentokrát přírodovědnou – do zoologické zahrady v Brně. Jeli jsme  všichni žáci a učitelé společně dvěma autobusy. V Brně bylo na silnicích trochu plno. Je to velkoměsto, ale řidiči byli zkušení a my jsme asi po hodině jízdy přijeli na parkoviště před Zoo v Brně – Bystrci. Před Zoo byla velká fronta. Mimo nás přijeli i další školy. Naštěstí jsme měli již vstupenky rezervované a tak jsme nečekali příliš dlouho.

Bylo po dešti a celou zahradu jsme procházeli pod vysokými stromy v příjemném stínu. Některá zvířata se dokonale předváděla. Velký medvěd si nás zvědavě prohlížel a lachtan si užíval studené vody. Papoušci křičeli a klokani nás nechali projít svou ohradou. Zaujal nás též obrovský velbloud a maličké veselé surikaty. Po procházce a rozcvičce v lanovém parku jsme si dali zasloužilý oddych, každý po svém.