Dnes jsme se jeli podívat za krásami naší vlasti. Naše putování Českou zemí začíná ve Znojmě. Je to velké, kdysi královské město tak proč jej neprozkoumat.  Sraz byl u školy ráno v 7,30 hodin. Ještě rozloučení s rodiči, zamávat škole! A zvesela jsme vykročili k nádraží, kde pojedeme dále vlakem.  Vlak se pomalu a těžce rozjel, ale po chvíli už jen zvesela a svižně svištěl po kolejích a cesta nám rychle ubíhala. Ve Znojmě jsme vystoupili na velkém nádraží. Širokými ulicemi a parkem jsme vyšli až na náměstí, kde mimo jiné stojí vysoká stará věž. Tam byla naše první zastávka. Po zakoupení lístků jsme bez zbytečného zdržování vystoupili po 680 schodech až téměř k nebesům. No tak vysoko to nebylo, ale rozhodně jsme dost našlapali. Dolů to šlo trochu hůře, ale taky jsme to zvládli bez větších obtíží.  Avšak ta nejzajímavější a nejstrašidelnější část naší exkurze nás teprve čekala, a to – tajemné a hrůzostrašné podzemí města Znojma. Ve společnosti zkušeného průvodce jsme sestoupili po schodech do tmavého a studeného podzemí. Brrr tam byla zima!! Ještě, že jsme měli ty mikiny. Víc o tomto temném a strašidelném místě napoví naše fotodokumentace, a protože tam byla opravdu tma, tak že místy jsme si viděli tak akorát na špičky kšiltovek, tak toho není zas tak moc vidět. Ale místy to bylo hóódně strašidelné. A kdo chce vidět víc, ať se tam zajede podívat, stojí to za to. Nám se výlet rozhodně moc líbil a super jsme si užili. Tak příště zas někam jinam.