Dýně ve škole Dnes – 27. září 2016 – byl ve škole Dýňový den. To chodili žáci do školy s dýněmi pod paží, někteří s krabičkami plnými dobrot. Celý den jsme jim věnovali – dýním různých druhů. Ke slovu přišly barvy, přírodniny, nápady a různé vychytávky. Už od prvního zvonění bylo znát ve třídách čilý ruch, to  se vyplňovaly pracovní listy na téma – Dýně, míchaly se barvičky a natíraly dýně, které byly od těch původních zcela k nerozeznání. Hned první hodinu se po chodbách linula vůně dýňové polévky – to čtvrťáci probírali popis pracovního postupu – Dýňová polévka. Dokonce i pomazánku z dýní si připravili – výborná byla. Páťáci pojali tento den jako hru na spisovatele. Mohli si vybrat strašidelný obrázek z dýně a napsat krátký hororový příběh. Nakonec se všechna krásná díla nafotila (můžete vidět na stránkách jednotlivých tříd) a kdo chtěl, vyzdobil školní dvůr. Děkujeme všem rodičům, kteří svým dětem pomáhali a věnovali tak svůj čas krásnému tvoření. Nám všem se tento den velmi líbil.