19.3.2021

Slabikář str. 63 – přečti článek ( nacvičení čtení obtížnějších slov se souhláskou jako pra-se,  kdá-kal, myš-ka, psa-la, školy ve-ver-ka, ská-ka-la… číst po slabikách nebo vcelku jako např. zdál, slon). Splň úkoly. Písanka3 – str. 33 odpověz na otázky z textu ve Slabikáři str. 63 (odpovědi  piš jedním slovem: Prase. Slon. Kos. Myška.).

Matematika3 – str. 5 dokonči úkol 4. Počítání zpaměti1 – vypočítej další sloupeček příkladů.

Prvouka – str. 49 Chráníme zvířata. Plň úkoly v učebnici. Náměty k rozhovoru: Kdy jsi naposledy navštívil ZOO? Která další zvířata tě zaujala? Proč některá zvířata musí žít v ZOO? (Je jich na světě málo, potřebují ochranu, jinak by vyhynula.) Úkol 1b – děti nevybarví kočku, lišku a srnu. Úkol 1c – nesprávné chování – nesmíme krmit zvířata, plašit je, bouchat do voliéry, vstupovat do vymezených výběhů, odhazovat odpadky…

HV- najdi na youtube písničku Pět minut v Africe, poslechni si ji a zazpívej. PČ  – vymodeluj z plastelíny nebo samotvrdnoucí hmoty, popřípadě nakresli nějaké zvíře.  Můžete vyfotit a poslat na můj E- mail: toma.da@seznam.cz nebo přinést na konzultaci obrázek.