1.3.2021

MŠMT INFORMUJE:

• vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, kterým se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost:

* dětí v mateřské škole

* dětí v přípravné třídě

* žáků 1. a 2. ročníků základní školy

* žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy….

Základní a střední školy poskytují těmto dětem nebo žákům vzdělávání distančním způsobem. …..

Dětem ve věku od 2 do 10 let, jejich zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu, může být poskytována péče v určených školách a školských zařízení, viz krizové opatření č. 212 ze dne 26. února 2021.

Ošetřovné: rodiče můžete pro informace o ošetřovném odkázat např. zde:

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

• i nadále je povolena osobní přítomnost:

* při individuálních konzultací dětí, žáků v základním vzdělávání a žáků a studentů ve středním a vyšším odborném vzdělávání …

Platné pro naši školu – Základní škola Novosedly, okres Břeclav:

• i nadále budeme poskytovat dobrovolné individuální konzultace

• sledujte bedlivě stránky tříd, kde třídní učitelé budou vkládat harmonogramy dobrovolných konzultací

Žádám zákonné zástupce žáků, kteří se dobrovolných konzultací nezúčasní, aby dali zprávu vyučujícím – tento čas mohou využít ostatní žáci. Děkuji za pochopení.

Mgr. Jana Zvonková, ř.š.